Kategorie
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Używamy ich między innymi do personalizacji reklam. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz naszą politykę prywatności.

Artykuł

Co to jest bezinwazyjny lifting twarzy?
Porady

Co to jest bezinwazyjny lifting twarzy? 

Upływający czas widać nie tylko na kartach kalendarza ale jego piętno odznacza się także na naszej skórze. Wraz z wiekiem traci ona swoją jędrność, pojawiają się zmarszczki i bruzdy, powstają przebarwienia i inne zmiany, które niekorzystnie wpływają na jej wygląd. Lifting to zabieg, którego celem jest przeciwdziałanie oznakom starzenia się skóry, przywracając jej piękny wygląd poprzez usunięcie nadmiaru skóry, pozbycie się zmarszczek oraz pozostałych nieestetycznych zmian. Ale co z tymi, którzy obawiają się skalpela i nie chcą tak poważnej ingerencji w swoją skórę? Bezinwazyjny lifting też jest możliwy.Czy lifting bez skalpela jest możliwy?

Tradycyjny lifting twarzy to dość złożona operacja plastyczna, która wiąże się z wydłużonym okresem rekonwalescencji. Ponadto ten rodzaj liftingu tak naprawdę w żaden sposób nie zmienia parametrów skóry oraz nie uzupełnia jej w składniki, które są jej potrzebne do nawodnienia i odżywienia. To jedynie mechaniczne naciągnięcie skóry oraz pozbycie się jej nadmiaru tak, by pozbyć się zmarszczek i sprawić, by skóra była nieco gładsza. Oczywiście efekt wizualny zostanie osiągnięty, natomiast nie każdemu on odpowiada. Na szczęście istnieją obecnie także bezinwazyjne rozwiązania, dzięki którym można osiągnąć doskonałe, naturalne efekty bez konieczności zastosowania skalpela. Z bezinwazyjnego liftingu twarzy korzysta coraz więcej osób. Sprawdźmy więc, jakie są jego możliwości.Bezinwazyjny lifting twarzy – czym jest?

Bezinwazyjny lifting twarzy to zabieg, który przeprowadzany jest bez użycia skalpela czy też innych narzędzi medycznych, za pomocą których można by naruszyć skórę pacjenta poprzez jej przecięcie. Tego typu metoda sprawia, że eliminujemy ryzyko bólu, blizn, niema też potrzeby zastosowania znieczulenia ogólnego. Działania bezinwazyjne są znacznie bezpieczniejsze, jak również znacznie skracają okres rekonwalescencji. Wydawać by się mogło, że bezinwazyjny lifting twarzy będzie w takim razie mało skuteczny i nie przyniesie takich rezultatów, jak jego tradycyjny, chirurgiczny odpowiednik. Natomiast jest on doskonałą alternatywą dla operacji plastycznych, przynoszącą oczekiwane rezultaty. Istnieje kilka rodzajów bezinwazyjnego liftingu twarzy.

Lifting twarzy nićmi Aptos

Jednym ze sposobów na facelifting bez skalpela jest zabieg z użyciem nici Aptos Excellence Visage, które w składzie posiadają kwas hialuronowy. Dzięki nim możliwe jest podniesienie skóry, a jednocześnie poprawa jej jakości oraz silne nawilżenie. Są to rozpuszczalne nici, na których skład składa się kwas polimlekowy, kaprolakton oraz kwas hialuronowy. Dodatkowo nici posiadają drobne wypusty, dzięki czemu ich działanie jest skuteczniejsze. Zabieg polega na wprowadzeniu specjalistycznych nici przez niewielkie nacięcia w głąb skóry. Całość odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Efekty zabiegu są spektakularne i trwałe – utrzymują się przez okres około dwóch lat do wykonania zabiegu.

Lifting twarzy ultradźwiękami

Inną metodą bezinwazyjnego liftingu twarzy jest zabieg z użyciem urządzenia emitującego ultradźwięki – to tzw. lifting ultradźwiękowy w technologii HIFU. Przeprowadza się go przy użyciu specjalistycznego urządzenia, które wytwarza wysokoenergetyczne fale ultradźwiękowe – docierają one do głębokich warstw skóry, pobudzając do naturalnej produkcji kolagenu, a więc składnika odpowiedzialnego za odpowiednie napięcie skóry, jej nawilżenie i jędrność. Zadaniem tego typu liftingu jest więc aktywizacja skóry do przeprowadzania poważnych procesów przebudowy skóry, przy czym uzyskane efekty są trwałe a klienci zadowoleni.

Piękna, zdrowa, promienna i jędrna skóra? Teraz to możliwe także w sposób bezinwazyjny, bez użycia skalpela. Nowoczesne metody walki ze starzejącą się skórą przynoszą równie zadowalające efekty a są znacznie prostsze, bezpieczniejsze i krótsze, niż ich tradycyjny odpowiednik.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi wyjaśniamy jak używać bazy kauczukowej oraz podpowiadamy jak wyczyścić skórki zalane hybrydą.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone znakiem *