Jak ściągnąć żel z paznokci?
Paznokcie żelowe to przepis na trwałą i jednocześnie efektowną stylizację. Jest to doskonały sposób na wzbogacenie dłoni, który w zależności od wybranej kolorystyki i ozdób może być zarówno luźny na tyle, aby nosić go na co dzień, jak i w pełni elegancki, dzięki czemu sprawdzi się podczas wystawnych okazji. Warto jednak wiedzieć, że usunięcie żelu z paznokci wymaga tyle samo umiejętności, co jego nałożenie. Jak więc zrobić to poprawnie? W jednym z poprzednich wpisów wyjaśniliśmy na czym polega manicure kombinowany, a dzisiaj podpowiemy, jak usunąć paznokcie żelowe! Zapraszamy do lektury!
Jak przygotować się do usunięcia żelu z paznokci?
Manicure żelowy to jedna z najtrwalszych metod stylizacji. Gdy wykonamy go poprawnie, paznokcie zrobione w ten sposób mogą utrzymać się nawet przez kilka tygodni. To powoduje, że w pewnym momencie z pewnością pojawi się widoczny odrost, który zaburzy estetykę całej stylizacji. Jest to więc moment, w którym należy rozważyć usunięcie manicure i zrobienie go zupełnie od nowa. Dlaczego? Ponieważ paznokcie żelowe z widocznym odrostem nie będą prezentowały się tak efektownie, jak od razu po zrobieniu. Wobec tego, warto dowiedzieć się, jak usunąć żel z paznokci we własnym zakresie, aby móc od nowa wykonać manicure. Zacznijmy zatem od poznania dwóch dostępnych metod na ściągnięcie paznokci żelowych.
Usunięcie paznokci żelowych – jak zrobić to acetonem?
Pierwszym i najbardziej popularnym sposobem na usunięcie żelu z paznokci jest wykorzystanie acetonu kosmetycznego. Niestety, jest to preparat, który używany w nadmiarze ma negatywny wpływ na kondycję płytki i przylegających do niej skórek, dlatego jako alternatywy możemy wykorzystać płyn z dodatkiem lanoliny. Dlaczego? Ponieważ jest to substancja, która natłuszcza, nawilża i chroni, a tym samym niweluje szkodliwe działanie acetonu. Oprócz tego, będziemy musieli nabyć jeszcze drewniany patyczek, waciki bezpyłowe, folię aluminiową, pilnik do paznokci o gradacji 100/180 oraz oliwkę do skórek. Po zakupie wszystkich produktów, możemy rozpocząć zabieg usuwania manicure żelowego!
1. Na początek musimy spiłować wierzchnią warstwę żelu. Sięgamy więc po pilnik i stroną o gradacji 100 delikatnie spiłowujemy paznokcie, tak aby pozostawić jak najcieńszą warstwę preparatu.
2. Teraz czas na oczyszczenie płytki. Wybieramy więc waciki bezpyłowe, nasączamy je w wybranym płynu do usuwania żelu, a następnie przykładamy je do paznokci, szczelnie owijamy folią aluminiową i odczekujemy od 10 do 15 minut.
3. Kolejnym krokiem jest pozbycie się żelu. W tym celu zdejmujemy waciki z paznokci i drewnianym patyczkiem delikatnie usuwamy z nich resztki rozpuszczonego żelu.
4. Ostatnim elementem jest pielęgnacja. Sięgamy więc po pilnik do paznokci i stroną o gradacji 180 delikatnie matowimy płytkę, a na koniec aplikujemy na nią i przylegające do niej skórki oliwkę, którą delikatnie wmasowujemy.
W ten sposób usunęliśmy żel z paznokci i przygotowaliśmy je do wykonania kolejnej stylizacji.
Usunięcie paznokci żelowych – jak zrobić to frezarką?
Drugim sposobem jest usunięcie żelu z paznokci przy użyciu frezarki. Jest to metoda znacznie mniej inwazyjna w porównaniu do acetonu, ale wymagająca większej wprawy i doświadczenia. Dlaczego? Ponieważ używając frezarki w nieumiejętny sposób, możemy bardzo łatwo przepiłować płytkę, a tym samym uszkodzić paznokcie. Jeżeli jednak jesteśmy gotowi do jej użytku, oprócz niej musimy zaopatrzyć się we frezy, pilnik o gradacji 100/180 oraz oliwkę do skórek. Po zakupie wszystkich produktów, możemy rozpocząć zabieg usuwania manicure żelowego!
1. Pracę zaczynamy od zamontowania frezu, a następnie delikatnie usuwamy nim żel z paznokci, prowadząc go od skórek do wolnego brzegu. Paznokcie frezujemy do momentu, aż pozbędziemy się większości preparatu.
2. Po usunięciu większości żelu z paznokci, sięgamy po pilnik i stroną o gradacji 180 delikatnie wyrównujemy płytkę, a na koniec wmasowujemy w nią i przylegające do niej skórki oliwkę.
W ten sposób pozbyliśmy się żelu z paznokci i przygotowaliśmy je do wykonania kolejnej stylizacji.
Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi podpowiadamy jak wyczyścić skórki zalane hybrydą oraz wyjaśniamy na czym polega manicure kombinowany.
Podobne wpisy
Najnowsze
Paznokcie na zimę – TOP 20 pomysłów na zimowe hybrydy w modnej odsłonie
Inspiracje na paznokcie na zimę – 18 propozycji na zimowe hybrydy z wzorami i ozdobami Paznokcie na zimę to nieodłączny element wybieranych w tym okresie kreacji. Taki manicure umożliwia bowiem uzupełnienie cieplejszego ubioru w sposób modny, efektowny i elegancki jednocześnie. I nic w tym dziwnego,…
Ranking lakierów hybrydowych – TOP 10 hybryd na 2024 rok
Jakie są najlepsze lakiery hybrydowe? Paznokcie zrobione przy użyciu lakierów hybrydowych to sposób na niezwykle trwały, a przy tym bardzo efektowny manicure. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w profesjonalnych salonach kosmetycznych, który z roku na rok bije kolejne rekordy popularności. To właśnie dlatego…