Kategorie
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Używamy ich między innymi do personalizacji reklam. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz naszą politykę prywatności.

Artykuł

Jak usunąć paznokcie żelowe?
Porady

Jak usunąć paznokcie żelowe? 

Jak ściągnąć żel z paznokci?

Paznokcie żelowe to przepis na trwałą i jednocześnie efektowną stylizację. Jest to doskonały sposób na wzbogacenie dłoni, który w zależności od wybranej kolorystyki i ozdób może być zarówno luźny na tyle, aby nosić go na co dzień, jak i w pełni elegancki, dzięki czemu sprawdzi się podczas wystawnych okazji. Warto jednak wiedzieć, że usunięcie żelu z paznokci wymaga tyle samo umiejętności, co jego nałożenie. Jak więc zrobić to poprawnie? W jednym z poprzednich wpisów wyjaśniliśmy na czym polega manicure kombinowany, a dzisiaj podpowiemy, jak usunąć paznokcie żelowe! Zapraszamy do lektury!

Jak przygotować się do usunięcia żelu z paznokci?

Manicure żelowy to jedna z najtrwalszych metod stylizacji. Gdy wykonamy go poprawnie, paznokcie zrobione w ten sposób mogą utrzymać się nawet przez kilka tygodni. To powoduje, że w pewnym momencie z pewnością pojawi się widoczny odrost, który zaburzy estetykę całej stylizacji. Jest to więc moment, w którym należy rozważyć usunięcie manicure i zrobienie go zupełnie od nowa. Dlaczego? Ponieważ paznokcie żelowe z widocznym odrostem nie będą prezentowały się tak efektownie, jak od razu po zrobieniu. Wobec tego, warto dowiedzieć się, jak usunąć żel z paznokci we własnym zakresie, aby móc od nowa wykonać manicure. Zacznijmy zatem od poznania dwóch dostępnych metod na ściągnięcie paznokci żelowych.

Usunięcie paznokci żelowych – jak zrobić to acetonem?

Pierwszym i najbardziej popularnym sposobem na usunięcie żelu z paznokci jest wykorzystanie acetonu kosmetycznego. Niestety, jest to preparat, który używany w nadmiarze ma negatywny wpływ na kondycję płytki i przylegających do niej skórek, dlatego jako alternatywy możemy wykorzystać płyn z dodatkiem lanoliny. Dlaczego? Ponieważ jest to substancja, która natłuszcza, nawilża i chroni, a tym samym niweluje szkodliwe działanie acetonu. Oprócz tego, będziemy musieli nabyć jeszcze drewniany patyczek, waciki bezpyłowe, folię aluminiową, pilnik do paznokci o gradacji 100/180 oraz oliwkę do skórek. Po zakupie wszystkich produktów, możemy rozpocząć zabieg usuwania manicure żelowego!

1. Na początek musimy spiłować wierzchnią warstwę żelu. Sięgamy więc po pilnik i stroną o gradacji 100 delikatnie spiłowujemy paznokcie, tak aby pozostawić jak najcieńszą warstwę preparatu.

2. Teraz czas na oczyszczenie płytki. Wybieramy więc waciki bezpyłowe, nasączamy je w wybranym płynu do usuwania żelu, a następnie przykładamy je do paznokci, szczelnie owijamy folią aluminiową i odczekujemy od 10 do 15 minut.

3. Kolejnym krokiem jest pozbycie się żelu. W tym celu zdejmujemy waciki z paznokci i drewnianym patyczkiem delikatnie usuwamy z nich resztki rozpuszczonego żelu.

4. Ostatnim elementem jest pielęgnacja. Sięgamy więc po pilnik do paznokci i stroną o gradacji 180 delikatnie matowimy płytkę, a na koniec aplikujemy na nią i przylegające do niej skórki oliwkę, którą delikatnie wmasowujemy.

W ten sposób usunęliśmy żel z paznokci i przygotowaliśmy je do wykonania kolejnej stylizacji.

Usunięcie paznokci żelowych – jak zrobić to frezarką?

Drugim sposobem jest usunięcie żelu z paznokci przy użyciu frezarki. Jest to metoda znacznie mniej inwazyjna w porównaniu do acetonu, ale wymagająca większej wprawy i doświadczenia. Dlaczego? Ponieważ używając frezarki w nieumiejętny sposób, możemy bardzo łatwo przepiłować płytkę, a tym samym uszkodzić paznokcie. Jeżeli jednak jesteśmy gotowi do jej użytku, oprócz niej musimy zaopatrzyć się we frezy, pilnik o gradacji 100/180 oraz oliwkę do skórek. Po zakupie wszystkich produktów, możemy rozpocząć zabieg usuwania manicure żelowego!

1. Pracę zaczynamy od zamontowania frezu, a następnie delikatnie usuwamy nim żel z paznokci, prowadząc go od skórek do wolnego brzegu. Paznokcie frezujemy do momentu, aż pozbędziemy się większości preparatu.

2. Po usunięciu większości żelu z paznokci, sięgamy po pilnik i stroną o gradacji 180 delikatnie wyrównujemy płytkę, a na koniec wmasowujemy w nią i przylegające do niej skórki oliwkę.

W ten sposób pozbyliśmy się żelu z paznokci i przygotowaliśmy je do wykonania kolejnej stylizacji.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi podpowiadamy jak wyczyścić skórki zalane hybrydą oraz wyjaśniamy na czym polega manicure kombinowany.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone znakiem *