Kategorie
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Używamy ich między innymi do personalizacji reklam. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz naszą politykę prywatności.

Artykuł

Mleczko do opalania  – co warto wiedzieć przed zakupem?
Porady

Mleczko do opalania – co warto wiedzieć przed zakupem? 

Mleczko do opalania to produkt, z którym nie powinniśmy się rozstawać podczas wyjazdów wakacyjnych. Ale warto je także mieć pod ręką, gdy wychodzimy z domu w upalny dzień i wiemy, że będziemy przebywać na słońcu przez dłuższy czas, np. podczas spaceru, w drodze do pracy czy w parku. Dlaczego to takie ważne? Jak wybrać odpowiednie mleczko do opalania?Wielu z nas uwielbia kąpiele słoneczne. Słońce nie tylko nadaje naszej skórze złocistego kolorytu, ale i pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Dzięki promieniom słonecznym w organizmie wytwarza się witamina D. Słońce poprawia nasz nastrój, działa bakteriobójczo, przynosi ulgę w bólach reumatycznych. Jednak warto pamiętać o tym, że kąpiele słoneczne mają również swoje wady. Mleczko do opalania to niezbędny produkt, jeśli chcemy korzystać ze słońca z rozsądkiem.1. Mleczko do opalania – jak to działa?

Czy wiesz, że prawie połowa Polaków przyznaje, iż nie korzysta z kosmetyków do opalania? Nawet długotrwałe przebywanie na słońcu nie jest w stanie nas zmotywować do regularnego korzystania z produktów do opalania. Często tak bardzo zależy nam na ładnej opaleniźnie, że zapominamy o bezpieczeństwie. Pamiętajmy jednak, że kąpiele słoneczne mogą szkodzić naszemu zdrowiu i negatywnie wpływać na wygląd skóry (odwodnienie naskórka, szybsze tworzenie się zmarszczek, powstawanie przebarwień itd.)

Kosmetyk do opalania chroni przed poparzeniem słonecznym, odwodnieniem, szorstkością, przedwczesnym powstawaniem zmarszczek i wieloma innymi negatywnymi konsekwencjami dla naszego zdrowia i wyglądu. Warto jednak podkreślić, iż nawet stosując krem do opalania z filtrem możemy się opalić. Rozsądnie i bezpiecznie.

2. Na jaki filtr do opalania się zdecydować?

Na opakowaniach kosmetyków do opalania znajdziemy dwie informacje: skrót SPF określa zdolność ochrony przeciwsłonecznej danego kremu, natomiast liczba oznacza wysokość filtra.

Wskaźnik SPF informuje nas o tym jak długo możemy przebywać na słońcu po zastosowaniu mleczka do opalania. By opalać się bezpiecznie, szczególnie gdy przebywamy na urlopie, warto zdecydować się na wyższe filtry, zazwyczaj SPF 30 czy SPF 50. W obu przypadkach mówimy o wysokim poziomie ochrony.

Jeśli wybierasz się nad polskie morze, SPF 30 będzie odpowiedni. Jednak u osób, które mają problematyczną skórę oraz u małych dzieci, warto zastosować SPF 50 (np. holika holika spf 50). To opcja, która zapewni nam bardzo wysoką ochronę przeciwko promieniowaniu ultrafioletowemu.

3. Wybierz najlepszy kosmetyk do opalania, który skutecznie chroni skórę

W sklepach i aptekach znajdziemy kilka rodzajów kosmetyków do opalania. A są to:

  • mleczko do opalania – łatwo wchłania się w skórę, powstaje na bazie wody, protein, witamin, lipidów oraz wyciągów roślinnych
  • balsam do opalania – ma dość ciężką konsystencję, związaną z większą zawartością lipidów
  • kremy do opalania – gęsty i treściwy, wymaga dokładnego wtarcia w skórę
  • emulsja do opalania
  • fluid w sztyfcie
  • spray do opalania

Dwa ostatnie kosmetyki są bardzo wygodne w użyciu. Mogą się przydać w sytuacji, gdy nie mamy możliwości skorzystać z mleczka, balsamu czy kremu.

Niewątpliwie wartościowymi propozycjami producentów są produkty pharmaceris s, iwostin solecrin. Warto też zwrócić uwagę na kosmetyki, które ma w swojej ofercie marka ziaja i nuxe sun.

Pamiętaj, by aplikację kosmetyku z filtrem powtarzać w ciągu dnia co 2-3 godziny.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone znakiem *