Kategorie
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Używamy ich między innymi do personalizacji reklam. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz naszą politykę prywatności.

Artykuł

Pielęgnacja przeciwzmarszczkowa – kiedy ją rozpocząć?
Porady

Pielęgnacja przeciwzmarszczkowa – kiedy ją rozpocząć? 

Kiedy rozpocząć pielęgnację przeciwzmarszczkową?

W życiu każdego z nas w pewnym momencie pojawia się pierwsza oznaka starzenia. Najczęściej zdarza się, że jest to pojedyncza zmarszczka w okolicach oczu lub wyróżniający się na głowie siwy włos. Właśnie wtedy, chcąc zareagować na zaistniałą sytuację, rozpoczynamy poszukiwania produktów mających na celu opóźnienie kolejnych efektów tego niepożądanego stanu rzeczy. Jednak, jak wielokrotnie powtarza się nam, znacznie lepsze od reagowania jest zapobieganie. Wówczas zamiast redukcji zmarszczek, jesteśmy w stanie opóźnić ich pojawienie się na twarzy. Należy jednak wiedzieć jak w odpowiedni i rozsądny sposób wprowadzić przeciwzmarszczkową pielęgnację cery, a także kiedy dokładnie to zrobić. Jak zatem dobierać kremy, na jakie składniki w produktach zwracać uwagę i jakie czynności warto dodać do codziennej rutyny?Oddzielne kremy na dzień i na noc

Dlaczego nie tylko warto, ale również należy posiadać co najmniej dwa różne kremy jeden przeznaczony na dzień, a drugi na noc? Takie rozdzielenie zdecydowanie sprzyja przeciwdziałaniu zmarszczkom, a dodatkowo znacząco wpływa na stan całej skóry twarzy. Kremy nakładane podczas porannej pielęgnacji powinny być przede wszystkim lekkie i sprzyjać utrzymywaniu się makijażu przez wiele godzin. Dlatego właśnie polecane są przede wszystkim te nawilżające, a w przypadku cery tłustej oprócz tego matujące. Inaczej jest wieczorem, ponieważ kiedy my śpimy, nasza skóra przeprowadza intensywne działania mające na celu regenerację. Poprzez wybieranie produktów odżywczych i odbudowujących warstwę hydrolipidową, możemy skutecznie zadbać o optymalne nawilżenie, elastyczność i sprężystość, co oczywiście odsuwa w czasie starzenie skóry.Składniki poprawiające redukcję zmarszczek

To, co najbardziej wpływa na działanie oraz skuteczność danego produktu pielęgnacyjnego, to oczywiście znajdujące się w nim składniki, w szczególności te aktywne. Mogą one w dużym stopniu przyczynić się zarówno do redukcji zmarszczek, jak i zmniejszenia szansy na ich powstanie. Dlatego właśnie dobrze jest wiedzieć, na jakie zwracać szczególną uwagę. Już wraz z osiągnięciem dwudziestego piątego roku życia produkcja kolagenu zaczyna się zmniejszać, a tylko pięć lat później dochodzi do jego niedoboru. Jest to więc powód, dla którego warto dostarczać go wraz z kosmetykami i przez to utrzymać sprężystość oraz elastyczność skóry. Doskonałe właściwości przeciwzmarszczkowe przypisuje się również retinolowi i kwasowi hialuronowemu, które niejednokrotnie można odnaleźć w wyjątkowo korzystnej postaci serum.

Masaż przeciwdziałający upływowi czasu

Chociaż to kosmetyki mają największe znaczenie przy realizacji celu w postaci redukcji zmarszczek, to warto także wesprzeć je w odpowiedni sposób. Można to zrobić poprzez dodanie do swojej pielęgnacji, porannej lub wieczornej, kolejnego kroku w postaci masażu. Można go wykonywać zarówno dłońmi, jak i przeznaczonymi do tego narzędziami, na przykład jadeitowym rollerem lub gua sha. Jednak korzyści z regularnie wykonywanego masażu wykraczają poza działanie przeciwzmarszczkowe. Wpływa na poprawę kolorytu cery, jej dotlenienie oraz sprężystość. Wykonywane ruchy powinny być skierowane ku górze oraz nie być zbyt agresywne, ponieważ może to niepotrzebnie rozciągać skórę. Trzeba również pamiętać o tym, żeby zawsze masaż wykonywać na twarzy pokrytej olejkiem, co zapobiegnie jej uszkodzeniu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone znakiem *