Kategorie
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Używamy ich między innymi do personalizacji reklam. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz naszą politykę prywatności.

Artykuł

Pielęgnacja skóry twarzy
Porady

Pielęgnacja skóry twarzy 

Twarz jest najbardziej delikatnym obszarem jeśli chodzi o skórę. Dlatego też jej pielęgnacja powinna być w szczególny sposób przemyślana.

Oczyszczanie dwuetapowe

Dobrą praktyką, którą warto włączyć do codziennej pielęgnacji jest oczyszczanie dwuetapowe skóry. Kosmetyk na bazie olejku pozwala rozpuścić makijaż, usunąć zanieczyszczenia, z kolei produkt na bazie wody, w formie żelu czy pianki sprawdzi się w drugim etapie, także do zdjęcia z twarzy reszty olejku.



Złuszczanie

Co najmniej raz w tygodniu, ale nie codziennie warto przeprowadzić peeling twarzy. Złuszczanie pozwoli usunąć martwy naskórek, oczyścić pory i przygotować lepiej skórę do przyjmowania składników aktywnych pochodzących z serum czy kremu.



Możemy wybrać peeling typu nałóż i zmyj lub zdecydować się na maseczkę, którą należy pozostawić na twarzy około kwadransa. Rodzaj peelingu (enzymatyczny, drobnoziarnisty, gruboziarnisty) dopasować należy do potrzeb i problemów cery. Na przykład delikatna skóra naczynkowa nie polubi się z peelingiem gruboziarnistym.

Tonizacja

Ważnym elementem pielęgnacji twarzy jej jej tonizacja. Oczyszczanie i peeling mogą wpłynąć na pH skóry, dlatego tonizacja jest tak istotna. Prawidłowe pH utrzymuje w równowadze mikrobiom, zabezpiecza przed rozwojem drobnoustrojów chorobotwórczych.

Toniki mają też kompleks składników odżywiających, regenerujących. Świetnie przygotowują skórę do nałożenia kosmetyków pielęgnujących, odżywiających.

Ostatnio popularna zrobiła się nowa moda. Skórę zrasza się tonikiem lub mgiełką kilkukrotnie, między nakładaniem kolejnych produktów nawilżających. Dzięki temu, wilgotny naskórek jest bardziej chłonny, lepiej absorbuje składniki odżywcze.

Nawilżanie i odżywienie

Bardzo istotnym etapem pielęgnacji jest nawilżanie i odżywienie skóry. Również tu możemy wyróżnić kilka etapów. Zanim jeszcze nałożymy właściwy krem, zacząć można od esencji. To produkt o płynnej konsystencji, przygotowujący skórę do nakładania kolejnych kosmetyków. Esencja ma za zadanie nawilżyć i sprawić, że na przykład serum lepiej się przyjmie. Często ten kosmetyk ma właściwości rozświetlające. Po nim nakładamy serum. Dla cer przetłuszczających się lepszym wyborem będzie produkt żelowy, bardziej wodnisty. Skóry suche skorzystać mogą ze struktur olejowych. W serum powinien znaleźć się kompleks składników odżywczych, regenerujących. Witamina C, kofeina, kwas hialuronowy, kolagen, peptydy – te elementy będą świetnie oddziaływać na skórę.

W szczególny sposób warto zadbać o okolicę oczu. Kremy pod oczy mają zazwyczaj nieco inną konsystencję jak produkty do całej twarzy. Pod oczami bowiem skóra jest najbardziej delikatna, podatna na utratę wody. Krem pod oczy musi być na tyle łagodny aby nie podrażniał, ale na tyle skuteczny, aby ładnie napinał i ujędrniał skórę, rozjaśniał cienie.

Na całą twarz (najlepiej jeszcze lekko wilgotną od serum) nakładamy krem. Tu mamy do wyboru sporo opcji. Można przyjąć, że w zasadzie każdy krem, który nawilża i ujędrnia to krem przeciwzmarszczkowy, działa bowiem profilaktycznie. Warto zwrócić na obecność w składzie tych elementów, których z wiekiem skóra wytwarza coraz mniej – kwasu hialuronowego, kolagenu. To one odpowiedzialne są za młody wygląd skóry.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi wyjaśniamy jak zrobić Efekt Syrenki oraz podpowiadamy jak wzmocnić paznokcie po hybrydach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone znakiem *