Kategorie
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Używamy ich między innymi do personalizacji reklam. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz naszą politykę prywatności.

Artykuł

Pozbyć się tłuszczu bez wysiłku – o zaletach liposukcji
Porady

Pozbyć się tłuszczu bez wysiłku – o zaletach liposukcji 

Liposukcja to najskuteczniejsza metoda redukcji tkanki tłuszczowej, z której można skorzystać w klinikach medycyny estetycznej. Polega bowiem na bezpośrednim odsysaniu tłuszczu spod skóry. Efekt zabiegu jest trwały – komórki tłuszczowe nie namnażają się już na danym obszarze. Ważne jest jednak dbanie o zdrowy styl życia po liposukcji, aby zapobiegać gromadzeniu się tkanki tłuszczowej w innych miejscach i zachować proporcjonalną sylwetkę. Co warto wiedzieć o tym zabiegu? Jakie są jego zalety?

Liposukcja – trwała redukcja tkanki tłuszczowej

Liposukcja to zabieg, który polega na bezpośredniej redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej. Elementem wspólnym większości metod jest to, że poprzez niewielkie nacięcia w skórze wprowadza się specjalną kaniulę, która pozwala na odessanie tłuszczu z wybranego obszaru ciała. W zależności od zastosowanej techniki i obszaru zabiegowego jednorazowo można usunąć nawet kilka litrów tłuszczu. To dużo więcej niż podczas najlepszych, nieinwazyjnych metod wyszczuplania.Podczas liposukcji można wyszczuplić nie tylko tak oczywiste partie ciała jak brzuch, czy uda. Stosuje się ją również na okolice kolan, pleców, gruczołów piersiowych u mężczyzn (leczenie ginekomastii), a nawet twarzy i szyi. Nowoczesna liposukcja to bezpieczny sposób na pozbycie się drugiego podbródka.Co istotne, efekty zabiegu – pod warunkiem, że utrzymujemy rozsądną dietę i regularną aktywność fizyczną – są trwałe. Usunięte raz komórki tłuszczowe już nie utworzą, ale mogą powstać w innym miejscu. Dlatego zdrowy styl życia jest kluczowy dla osiągnięcia długotrwałych rezultatów liposukcji.

Metody odsysania tłuszczu

Osoby, które decydują się na liposukcję, mają obecnie do wyboru kilka różnych technik, wykorzystujących zaawansowany sprzęt. W odróżnieniu od tradycyjnego zabiegu odsysania tłuszczu, który jest dość inwazyjny i wiąże się z dużym ryzykiem powikłań, najnowsze metody polegają na wstępnym odseparowaniu komórek tłuszczowych od otaczających je tkanek, np. przy pomocy światła lasera, ultradźwięków, wibracji czy strumienia wody. Zmniejsza to ryzyko uszkodzenia nerwów i naczyń krwionośnych oraz zapewnia duże bezpieczeństwo całej procedury.

Do najpopularniejszych współczesnych metod liposukcji należą:

  • Liposukcja ultradźwiękowa (kawitacyjna) Vaser Lipo,
  • Liposukcja laserowa LipoLife 3G,
  • Liposukcja wodna Body Jet,
  • Liposukcja infradźwiękowa N.I.L.,
  • Liposukcja wibracyjna.

Nowoczesne metody liposukcji pozwalają nie tylko na redukcję tkanki tłuszczowej, ale też na poprawienie ogólnych proporcji sylwetki. Tkanka tłuszczowa odessana podczas liposukcji laserowej czy ultradźwiękowej może zostać ponownie wykorzystana. Stosuje się ją do tzw. przeszczepu tkanki tłuszczowej (lipotransferu) w celu wypełniania zmarszczek, powiększenia ust, wymodelowania biustu czy pośladków.

Liposukcja laserowa czy ultradźwiękowa – którą wybrać?

Zarówno liposukcja laserowa, jak i liposukcja kawitacyjna to techniki odsysania tłuszczu, charakteryzujące się niską inwazyjnością oraz skróconym czasem rekonwalescencji. Z obu metod liposukcji skorzystamy w warszawskiej Klinice Miracki. To co je wyróżnia, to dodatkowy efekt ujędrnienia skóry w miejscu redukcji tłuszczu oraz wysoka przeżywalność komórek tłuszczowych i możliwość ich ponownego wykorzystania podczas zabiegu lipotransferu.

O tym, który zabieg będzie najlepszy dla Ciebie, powinien zdecydować lekarz medycyny estetycznej, do którego się wybierzesz. Podczas konsultacji wstępnej zada Ci szereg pytań na temat Twojego zdrowia, które pozwolą na wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań do któregoś z zabiegów.

W razie pytań na temat liposukcji zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi podpowiadamy jak pozbyć się przebarwień na twarzy oraz wyjaśniamy jak używać bazy kauczukowej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone znakiem *