Kategorie
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Artykuł

Poznaj naturę! Poznaj Awesome Cosmetics!
Porady

Poznaj naturę! Poznaj Awesome Cosmetics! 

W ostatnich latach wyraźnie zauważalny jest trend powrotu do wszystkiego, co naturalne. Coraz większą uwagę zwracamy na dietę, pochodzenie tkanin, zanieczyszczenia środowiska, czy ogólnie zdrowy tryb życia. Owa zmiana myślenia sprawia, że stajemy się bardziej świadomymi konsumentami i uczymy się poznawać naturę na nowo.

Kosmetyki naturalne – dlaczego warto w nie inwestować? 

Kosmetyki wywodzące się z natury wyróżniają się na tle pozostałych przede wszystkim… naturalnym składem! Co to oznacza w praktyce? Otóż tyle, że do ich produkcji nie zastosowano żadnych toksycznych, szkodliwych dla skóry substancji. Kosmetyki naturalne bazują na prostych składnikach i ekstraktach pozbawionych dodatków, które mogłyby powodować alergie, podrażnienia, czy pojawianie się wyprysków. Oczywiście, kosmetyki naturalne także mogą uczulać i powodować dyskomfort, jednak w tym przypadku ryzyko wystąpienia niepożądanej reakcji jest dużo mniejsze. Pośród wspomnianych szkodliwych substancji chemicznych znajdują się m.in. parabeny, SLS-y, glikole, PEG-i czy oleje, które po dłuższym stosowaniu mogą zaburzyć prawidłowe funkcjonowanie skóry. Dlaczego warto więc inwestować w naturalne kosmetyki? Odpowiedź jest prosta – ponieważ będą zdecydowanie zdrowsze i bezpieczniejsze dla Twojej cery.Poznaj moc natury!

Każdego dnia nasza skóra jest wręcz atakowana szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Promieniowanie UV, zmiana temperatur, zanieczyszczenia powietrza – to wszystko ma znaczący wpływ na kondycję naszej skóry. Niezależnie od rodzaju każda skóra musi sobie z tym niebezpieczeństwem jakoś poradzić. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą naturalne kosmetyki. Są one przyjazne dla większości rodzajów cery, zarówno normalnej, jak i problematycznej, alergicznej i atopowej. Nie zawierają sztucznych barwników, parabenów oraz podrażniających substancji zapachowych, dzięki czemu istnieje niewielkie ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji. Wybierając kosmetyki naturalnie, nie dostarczamy więc skórze kolejnych substancji, które nie są jej potrzebne.Naturalne kosmetyki w Awesome Cosmetics

Do tej pory niewielu konsumentów zwracało uwagę na składy kosmetyków, ponieważ czynnikiem determinującym wybór w większości przypadków była cena, zapach lub dostępność danego produktu. Jednak z roku na rok świadomość konsumentów wzrasta, wzrasta także wybór kosmetyków naturalnych. Niestety liczne grono producentów korzystając z zainteresowania społeczeństwa naturą, opisuje swoje produkty, jako „naturalne” – chociaż hasło tak naprawdę niewiele ma wspólnego z prawdą. Działaniem, które pomoże ustrzec skórę przed szkodliwymi produktami, z pewnością będzie dokładne czytanie składu produktu i zakup wyłącznie ze sprawdzonego źródła. W sklepie Awesome Cosmetics znajdziesz sprawdzone, skuteczne, a przede wszystkim naturalne kosmetyki do twarzy i do ciała.

Poznaj moc natury z Awesome Cosmetics!

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi wyjaśniamy jak działa baza kauczukowa oraz podpowiadamy jak zrobić manicure hybrydowy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone znakiem *