Kategorie
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Używamy ich między innymi do personalizacji reklam. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz naszą politykę prywatności.

Artykuł

Żel budujący do paznokci – sekret trwałego manicure
Porady

Żel budujący do paznokci – sekret trwałego manicure 

Ten sam manicure na paznokciach przez wiele tygodni? Zadbana płytka, bez konieczności poprawek, przez długi czas? Wszystko to jest teraz na wyciągnięcie ręki! Wystarczy zastosować żel budujący do paznokci. To dzięki temu “niepozornemu” produktowi nawet najbardziej łamliwa płytka staje się mocniejsza i wygląda po prostu dobrze! Jak aplikować żel budujący do paznokci? Jakie są właściwości tego preparatu? Po przeczytaniu naszego tekstu z pewnością dowiesz się więcej!

Żel budujący do paznokci – jeden produkt, wiele zastosowań!

Jak już wspomnieliśmy, żel budujący to mały-wielki produkt! Mimo że zamknięty w najzwyczajniej wyglądającym słoiczku, umożliwia naprawdę wiele! Dość ogólników – pora na konkrety! Przekonaj się, jakie są najważniejsze zastosowania żelu budującego do paznokci.Budowa i modelowanie paznokci

Jak sama nazwa wskazuje, żel budujący do paznokci najczęściej używany jest właśnie do wymodelowania i zbudowania płytki. Nie ma chyba lepszego produktu do stworzenia bezbłędnej krzywej C czy “naprawy” paznokcia po jego ułamaniu. Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twoja płytka wyróżniała się idealnym kształtem, to preparat, z którym powinnaś się zdecydowanie “polubić”!Przedłużenie płytki

Niestety, nie każda kobieta może pochwalić się naturalnie mocnymi i długimi paznokciami. Co wtedy? Zawsze można przedłużyć płytkę przy pomocy żelu budującego! Produkt umożliwia przedłużenie zarówno na formie, jak i na tipsie. To, który sposób wybierzesz, zależy już tylko od Ciebie. Każdy z nich ma niezaprzeczalne zalety.

Wzmocnienie naturalnych paznokci

Być może to tę właściwość żelu budującego powinniśmy wymienić jako pierwszą… W końcu żadna stylizacja nie będzie wyglądać dobrze na paznokciach, które często się łamią i wykazują tendencje do uszkodzeń. Istnieje błędne przekonanie, że częste zabiegi na płytce sprawiają, że jest ona coraz słabsza i po dłuższym czasie nie ma już dla niej żadnego “ratunku” Oczywiście, rzeczywistość jest zupełnie inna! Właśnie produkt taki, jak żel budujący do paznokci, nie tylko nie osłabia płytki, ale wręcz ją wzmacnia! Dlatego też tak często stosuje się go na delikatne paznokcie – takie, które w przeszłości często się łamały. Piszemy “w przeszłości”, ponieważ dzięki żelowi budującemu się to po prostu zmienia!

“Maskowanie” niedoskonałości płytki

Martwią Cię i smucą przebarwienia na Twoich paznokciach? Żel budujący sprawdzi się również do niwelowania tego typu niedoskonałości płytki! Wystarczy zdecydować się na produkt w kolorze, by całkowicie ukryć defekty związane z przebarwieniami.

Jak aplikować żel budujący do paznokci?

Jak wygląda proces aplikacji żelu budującego do paznokci? Czy jest on rzeczywiście aż tak trudny? Oczywiście, że nie! Najlepszym potwierdzeniem tej tezy może być fakt, że jest on używany nawet w warunkach domowych, przez paznokciomaniaczki, które nie są profesjonalistkami! Mimo że przy jego aplikacji wymagana jest największa precyzja, wszystko da się wyćwiczyć! Zacznijmy od tego, że dobry żel budujący wyróżnia idealna konsystencja. To ona odpowiada w dużym stopniu za poziom trudności jego aplikacji. Nakładanie żelu rozpoczyna się tuż po zakończeniu etapu przygotowania płytki. Najczęściej stosuje się dwie warstwy produktu – obie maksymalnie cienkie i każdą utwardza się w lampie UV/LED. Pierwsza służy doskonałej przyczepności, natomiast druga – przedłużeniu i/lub nadbudowie. Następny krok to już użycie cleanera w celu przemycia płytki, a także zmatowienie paznokci bloczkiem polerskim. Jak widzisz, sam proces jest naprawdę szybki i nie wymaga spędzania długich godzin przy manicure. Jeśli, mimo to, obawiasz się, że stylizacja Ci “nie wyjdzie”, poświęć nieco więcej czasu na nabycie w tym wprawy. Gwarantujemy, że Ci się to opłaci!

Najpierw żel budujący, a potem co…?

Jak widzisz, wystarczy naprawdę niewiele, by przepięknie nadbudować, wzmocnić czy przedłużyć płytkę. A może chcesz wszystko jednocześnie? To jest również możliwe, tyle że wymaga jeszcze większej precyzji i cierpliwości. Gdy już zastosujesz żel budujący do paznokci, pamiętaj, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby dodatkowo pomalować płytkę. No, chyba że użyłaś już kolorowego żelu. Wtedy malowanie jest po prostu zbędne! Oprócz malowania, można również zastosować dowolne produkty do zdobień. My nie chcemy narzucać Ci żadnych konkretnych wzorów czy efektów. Jesteśmy jednak przekonani, że niezależnie od tego, na co się zdecydujesz, dzięki wykorzystaniu żelu budującego, będzie to rewelacyjna stylizacja! Twoje paznokcie staną się natomiast mocne, bez przebarwień i innych defektów!

Żel budujący do paznokci - sekret trwałego manicure

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone znakiem *