Kategorie
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Używamy ich między innymi do personalizacji reklam. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz naszą politykę prywatności.

Artykuł

Żel samopoziomujący do paznokci – co to takiego?
Porady

Żel samopoziomujący do paznokci – co to takiego? 

Zainteresowałaś się tematem żelowego przedłużania paznokci? Dowiedz się, jaki będzie najlepszy produkt dla osoby początkującej. Poznaj różnice pomiędzy konkretnymi rodzajami mas żelowych.

Żele do przedłużania paznokci są nam znane od wielu lat. Dawniej robiły je przede wszystkim profesjonalistki w salonach kosmetycznych. Jednak kiedy nadeszła era lakierów hybrydowych, wiele kobiet zaopatrzyło się w lampę UV lub LED i wprawiło w robieniu estetycznego manikiuru. Stąd tylko o krok do nauczenia się techniki żelowej. Za jej pomocą paznokcie są szczególnie twarde.

Na początku czeka Cię jednak wiele prób. Dlatego powinnaś jak najlepiej przygotować się do tworzenia szkieletu paznokcia nową metodą. Obejrzyj kilka tutoriali i kup żel odpowiedni dla osoby, która stawia pierwsze kroki w tej technice. A może zapiszesz się na profesjonalny kurs? Zanim jednak zdecydujesz się na zakup, zwróć uwagę, czy żel jest jednofazowy. To znaczy, że nie musisz stosować pod spód dodatkowej bazy. Na początek nie inwestuj w duże słoiczki z masą żelową. Wybierz najmniejszą pojemność. Optymalizacja czasu, pieniędzy i ilości zużywanych produktów jest przecież na wagę złota.

Gęsty żel dla profesjonalistek

Profesjonalistki częściej stosują masy żelowe o gęstej konsystencji. Wolą one samodzielnie formować idealny kształt paznokcia z zaznaczoną naturalnie krzywą C. Uzyskują ją poprzez położenie na środek większej ilości substancji i delikatne rozprowadzenie jej na boki. Dlatego to szczególnie ważne, by miała ona odpowiednią lepkość i nie spływała z paznokcia. Przykładem produktu o takiej konsystencji są żele do przedłużania paznokci w formie galaretki, np. Ice Gelly. Występują one w różnych kolorach i mają kilka stopni krycia.

Żel dla początkujących

Żele samopoziomujące do paznokci są polecane na początek. Są one na tyle gęste, by nie zalewać skórek, jednak nie mają konsystencji galaretki. Ważne, by wybrany produkt posiadał tzw. pamięć cieczy. Oznacza to, że żel będzie dość gęsty w opakowaniu, ale po zetknięciu się z paznokciem stanie się trochę rzadszy.
Co to znaczy, że produkt jest samopoziomujący? To właściwość, która sprawia, że podczas rozprowadzania substancja wyrównuje się i tworzy równą taflę na paznokciu. Dobry żel do przedłużania paznokci będzie miał również duże napięcie powierzchniowe. Dzięki temu masa odpowiednio przylgnie do pędzla i łatwiej będzie ją rozprowadzać.

Produkty samopoziomujące, tak jak gęste żele występują w kilku stopniach krycia i różnych kolorach, np. karmelowym lub różowym. Znajdziesz je np. w sklepie Cosmetics Zone. Są odpowiednie do przedłużania paznokci na tipsie i na formie. Można na nich wykonać manicure hybrydowy. Czas jego utwardzania w lampie UV wynosi ok. 2 minuty, a w lampie LED 60 sekund.

W jaki sposób zdjąć żele?

Warto pamiętać, że ten rodzaj stylizacji usuwa się za pomocą pilnika lub frezarki do paznokci. Jeśli do tej pory robiłaś tylko manikiur hybrydowy i nie stosowałaś baz z właściwościami przedłużającymi, mogłaś używać do tego celu głównie acetonu.

Zdejmowanie żelu musi być staranne i precyzyjne. Jeśli wykonasz tę czynność zbyt mocno, uszkodzisz powierzchnie paznokci. Szczególnie ryzykowne jest używanie frezarki przez osoby, które nie zostały do tego profesjonalnie przeszkolone. Chwila nieuwagi i paznokcie mogą ulegnąć zniszczeniu, a nawet zranieniu. Płytka, która zostanie porwana i pofalowana przez nieumiejętne spiłowanie żelu nie będzie dobrze współpracowała z produktami do stylizacji. Będziesz musiała zregenerować płytkę i zrezygnować na pewien czas zarówno z metody żelowej, jak i hybrydowej.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi podpowiadamy jaki kształt paznokci wyszczupla palce oraz wyjaśniamy jak usunąć paznokcie żelowe.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone znakiem *