Kategorie
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Używamy ich między innymi do personalizacji reklam. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz naszą politykę prywatności.

Artykuł

Ile trwa wykonanie manicure hybrydowego?
Porady

Ile trwa wykonanie manicure hybrydowego? 

Jak skrócić czas niezbędny do zrobienia hybrydy?

Lakiery hybrydowe należą do najtrwalszych produktów do wykonywania manicure. Tworzenie hybrydowych stylizacji składa się z kilku etapów. Ile więc czasu należy zaplanować, żeby bez pośpiechu pomalować paznokcie i utrwalić hybrydy? Mamy dla Was wiele skutecznych wskazówek, które pomogą Wam wykonać trwały manicure hybrydowy w szybki i prosty sposób! Zapraszamy do lektury!

Czas wykonywania hybrydy u nowicjuszek i zaawansowanych

Opracowanie płytki, baza, kolorowy lakier hybrydowy, top coat, a do tego przemywanie płytki cleanerem w odpowiednich momentach i naświetlanie każdej warstwy. Brzmi jak ogrom pracy i czasu! To jednak nie do końca prawda. Czy pamiętasz, jak kłopotliwe było czekanie, aż klasyczny lakier wyschnie? I to rozczarowanie, kiedy okazywało się, że manicure wyglądał jak gotowy, ale dotknęłaś paznokcie i cała praca poszła na marne? W jaki sposób można zatem jeszcze bardziej usprawnić wykonywanie manicure hybrydowego? I jaki jest realny czas tej czynności?

Czas, jaki należy poświęcić na zrobienie manicure z pomocą lakierów hybrydowych, jest względny. Wszystko zależy od umiejętności. To naturalne, że na początku każda czynność zajmuje więcej czasu. Jeśli chcesz nauczyć się robienia hybryd w domowym zaciszu, zaplanuj sobie minimum godzinę. Kiedy już nabierzesz wprawy, bez problemu wykonasz stylizację w czasie krótszym o połowę. Oczywiście mówimy o maksymalnej prostocie, bez skomplikowanych efektów i zdobień.

Jak skrócić czas niezbędny do zrobienia hybrydy?

Jak usprawnić robienie manicure hybrydowego?

Samo aplikowanie i utrwalanie poszczególnych warstw nie jest czasochłonne. W przypadku każdej z nich to ok. 30 sekund w lampie, jeśli urządzenie jest dobrej jakości. Dla pewności możesz naświetlić paznokcie dwukrotnie. Najwięcej czasu zajmuje dokładne opracowanie skórek i płytki. A to przecież czynności, które są niezbędne w przypadku każdego rodzaju manicure. Dobrej jakości lakiery hybrydowe, lampy i akcesoria do robienia trwałej stylizacji znajdziesz w Cosmetics Zone.

Zwróciliśmy uwagę na jakość lakierów. Dlaczego? Mocna pigmentacja niektórych kolorów pozwala dokładnie pokryć płytkę już jedną warstwą. Możesz też użyć specjalnych, bardzo mocnych baz hybrydowych w delikatnych różowych i kremowych barwach. Dzięki nim stworzysz naturalny manicure lub klasyczny french. W tym wypadku nie jest konieczne dodawanie warstw kolorowych lakierów. Polecamy też użycie topu no wipe, którego nie trzeba przemywać cleanerem.

Wspomnieliśmy też, że liczy się jakość lampy. Zrezygnuj z technologii UV na rzecz LED lub DUAL LED. Im większa moc lampy, tym szybsze i mocniejsze utrwalenie każdej warstwy hybrydy. Z czasem możesz też zainwestować w profesjonalną frezarkę do paznokci. Dzięki temu urządzeniu szybciej opracujesz skórki i dokładnie usuniesz starą stylizację.

Lakiery hybrydowe oszczędzają czas. Przekonaj się sama!

Na czym nie warto oszczędzać? Na dokładności i precyzji. Starannie zrobiony manicure będzie trwalszy i właśnie w ten sposób najbardziej oszczędzisz czas. Mocna stylizacja utrzyma się na paznokciach nawet cztery tygodnie. Jeśli wybierzesz jasne kolory lakierów, odrost długo nie będzie widoczny.

Jeśli zależy Ci na utrwaleniu stylizacji, oceń, czy nie masz tzw. problematycznej płytki. Na wyjątkowo tłustych lub po prostu zniszczonych paznokciach hybryda utrzymuje się krócej. Rozwiązaniem problemu może być użycie primera kwasowego lub bezkwasowego. Klasyczne lakiery mają tendencję do odpryskiwania i ścierania się nawet po kilku dniach. Wtedy musisz malować paznokcie kolejny raz lub nanosić poprawki. Pamiętaj, że czas schnięcia klasycznych lakierów bez użycia lampy wynosi więcej niż 30 sekund. Na tym polu zdecydowanie wygrywają hybrydy.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi podpowiadamy jak zrobić manicure hybrydowy oraz wyjaśniamy na czym polega manicure kombinowany.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone znakiem *