Kategorie
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Artykuł

Jak zrobić manicure hybrydowy?
Porady

Jak zrobić manicure hybrydowy? 

Jak zrobić hybrydy?

Lakiery hybrydowe szturmem weszły na rynek kosmetyczny, w szybkim tempie zyskując fanki na całym świecie. Te z powodu znacznej różnicy w trwałości stylizacji stopniowo wypierają klasyczne lakiery do paznokci. Jest to zatem doskonała alternatywa, dedykowana głównie osobom szukającym produktów które przez długi czas będą zdobiły paznokcie. Manicure hybrydowy bowiem wykonuje się raz na 2-3 tygodnie w zależności od szybkości wzrostu paznokci, a tradycyjne lakiery odpryskują i odpadają już na drugi dzień od momentu wykonania stylizacji. Jak więc poprawnie aplikować lakiery hybrydowe i jakich produktów potrzebujemy do zrobienia popularnych hybryd? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu?

Paznokcie hybrydowe są obecnie najpopularniejszą metodą stylizacji, wybieraną zarówno przez domowe amatorki jak i profesjonalne kosmetyczki. Dlaczego więc lakiery hybrydowe w tak szybkim tempie zastąpiły te klasyczne? Jest to spowodowane kilkoma różnymi czynnikami:

 • lakiery hybrydowe są znacznie trwalsze od tradycyjnych,
 • paznokcie hybrydowe nie odpryskują i nie matowieją,
 • manicure wykonany lakierami hybrydowymi jest bardziej nasycony,
 • paznokcie hybrydowe błyszczą znacznie dłużej od tych wykonanych
 • klasycznymi lakierami.

To najbardziej widoczne różnice, choć nie jedyne. Wiąże się z nimi jeszcze kilka elementów o których nie możemy zapominać. Pamiętajmy zatem o oszczędności czasu i pieniędzy – wszak manicure hybrydowy robimy raz na 2-3 tygodnie, a paznokcie pomalowane klasycznymi lakierami trzeba odnawiać mniej więcej co drugi dzień. To powoduje że mimo niżej ceny są mniej ekonomiczne, a przy okazji zabierają nam znacznie więcej czasu. Jakich więc produktów potrzebujemy do zrobienia manicure hybrydowego?

Produkty potrzebne do zrobienia paznokci hybrydowych

Poszukując produktów do wykonania manicure hybrydowego możemy zaopatrzyć się w gotowe zestawy do paznokci, lub skompletować wszystkie niezbędne akcesoria samodzielnie. Potrzebujemy więc:

 • pilnik o gradacji 100/180,
 • blok polerski,
 • drewniane patyczki,
 • waciki bezpyłowe,
 • cleaner do paznokci,
 • primer do paznokci,
 • baza do lakierów hybrydowych,
 • kolorowy lakier hybrydowy,
 • top do lakierów hybrydowych,
 • lampa UV lub LED,
 • cążki do skórek (opcjonalnie),
 • preparat zmiękczający skórki (opcjonalnie).

Jak w domu zrobić paznokcie hybrydowe?

Po skompletowaniu wszystkich preparatów oraz akcesoriów pomocniczych możemy przejść do pracy:

KROK 1: Pierwszym krokiem jest dokładne przygotowanie płytki paznokcia do zabiegu. Sięgamy więc po drewniany patyczek, po czym delikatnie odsuwamy skórki z płytki, zaś te zbędne wycinamy cążkami. Jeżeli chcemy sobie ułatwić cały zabieg, warto sięgnąć po Cuticle Remover, czyli preparat służący do zmiękczania skórek. Po ich odsunięciu nadajemy preferowany kształt paznokciom używając do tego pilnika, a płytkę matowimy blokiem polerskim zachowując przy tym szczególną ostrożność.

KROK 2: W ten sposób przygotowana płytka paznokcia wymaga odtłuszczenia i oczyszczenia z powstałego pyłu. Sięgamy zatem po waciki bezpyłowe i nasączamy je cleanerem, po czym przemywamy paznokcie. Osoby borykające się ze słabszymi paznokciami lub takimi które nie współpracują z produktami do manicure mogą dodatkowo nałożyć primer który wspomoże przyczepność kolejnych warstw.

KROK 3: Nadszedł czas na aplikację preparatu podkładowego, czyli bazy do lakierów hybrydowych. Nakładamy więc cienką warstwę bezpośrednio na paznokieć, po czym rozprowadzamy po całej płytce i utwardzamy w lampie według zaleceń producenta.

KROK 4: Po utwardzeniu bazy powstanie lepka warstwa, która jest nazywana warstwą dyspersyjną. To jednak nic złego, gdyż to właśnie ona wspomaga przyczepność kolejnych produktów. Tak więc wybieramy jeden z lakierów hybrydowych, a następnie aplikujemy go na utwardzoną bazę i w ten sam sposób utwardzamy w lampie według zaleceń producenta. Czynność powtarzamy do uzyskania pełnego krycia i pozbycia się prześwitów.

KROK 5: Utwardzony lakier hybrydowy należy jeszcze zabezpieczyć preparatem nabłyszczającym. Sięgamy zatem po top hybrydowy, dokładnie aplikujemy go na paznokcie pamiętając o zabezpieczeniu wolnego brzegu, a następnie utwardzamy w lampie według zaleceń producenta. Na koniec nasączamy wacik bezpyłowy cleanerem i przemywamy paznokcie usuwając w ten sposób warstwę dyspersyjną.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi wyjaśniamy jak działa baza kauczukowa oraz podpowiadamy jak wyczyścić skórki zalane hybrydą.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone znakiem *