Kategorie
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Używamy ich między innymi do personalizacji reklam. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz naszą politykę prywatności.

Artykuł

Manicure kombinowany – na czym polega?
Porady

Manicure kombinowany – na czym polega? 

Manicure kombinowany – co to jest i jak go zrobić?

Manicure kombinowany to jeden z tych trendów, który w ostatnich latach stale podbija serca klientek salonów kosmetycznych w naszym kraju. Jest to zabieg polegający na bardzo dokładnym przygotowaniu płytki paznokcia przed nałożeniem koloru, tak aby można było go zaaplikować pod same skórki. Jak więc go wykonać? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!Co to jest manicure kombinowany?

Manicure kombinowany to zabieg, który polega na precyzyjnym przygotowaniu płytki paznokcia i przylegających do niej skórek, tak aby była możliwość nałożenia lakieru hybrydowego pod same skórki. Polega on na tym, że najpierw frezarką, a następnie cążkami dogłębnie odsuwamy i wycinamy skórki, a dopiero wtedy opracowujemy i przygotowujemy płytkę na aplikację bazy hybrydowej, lakieru hybrydowego i topu hybrydowego. Taki rodzaj manicure sprawdzi się do każdej stylizacji, zarówno żelowej, hybrydowej, akrylowej, jak i tej z wykorzystaniem klasycznych lakierów do paznokci, ponieważ jest to jedynie sposób opracowania i przygotowania skórek i paznokci.Zasady manicure kombinowanego

Aby prawidłowo wykonać manicure kombinowany, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim powinno się dokładnie zdezynfekować wszystkie narzędzia, których będziemy używać podczas wykonywania zabiegu. Jest to bardzo ważne, ponieważ podczas usuwania skórek może dojść do drobnych zranień i podrażnień, dlatego należy zrobić wszystko, aby wyeliminować ryzyko zakażenia. Dodatkowo, w trakcie zabiegu trzeba działać powoli, ostrożnie i precyzyjnie, aby nie poranić skórek i nie dopuścić do krwawienia.

Zalety manicure kombinowanego

Jakie są największe zalety manicure kombinowanego? Prawidłowe przygotowanie paznokci pod stylizację właściwą stanowi złotą receptę na trwały i dokładny manicure. To właśnie wydłużona trwałość stylizacji wykonanej tą techniką jest jej największym atutem, a to wszystko za sprawą precyzyjnego opracowania paznokci i skórek wokół nich. Gdy robimy manicure kombinowany, kolorowy lakier aplikujemy pod same skórki, co maksymalnie wydłuża świeżość stylizacji i pozwala dłużej cieszyć się idealnymi paznokciami bez widocznych odrostów. Jak zatem go wykonać?

Manicure kombinowany krok po kroku

Podstawą podczas robienia manicure kombinowanego jest precyzyjne odepchnięcie, wycięcie oraz wyfrezowanie skórek wokół paznokci. To pozwoli na dokładniejsze wygładzenie powierzchni płytki, a tym samym na aplikację lakieru pod same skórki. W ten sposób zminimalizujemy widoczną przerwę między płytką a aplikowanym produktem, dzięki czemu uzyskamy efekt „wychodzenia koloru spod skórek”. Jak więc zacząć?

1. Manicure kombinowany rozpoczynamy od opracowania skórek. W tym celu aplikujemy preparat do zmiękczania skórek, następnie odsuwamy je drewnianym patyczkiem.
2. Kolejny krok to etap najważniejszy, czyli wycięcie skórek przy użyciu frezarki. Najlepiej sprawdzi do tego się frez w kształcie stożka, który umożliwi ich podważenie. Świetnym rozwiązaniem będzie tutaj frez piaskowy, kamienny i diamentowy, ale na początek warto zacząć od piaskowego, ponieważ jest najdelikatniejszy z nich.
3. Po odsunięciu i usunięciu skórek, czas najwyższy nadać kształt płytce i ją zmatowić. W tym celu wybieramy pilnik o gradacji 180 i delikatnymi ruchami piłujemy paznokcie. Pamiętajmy też, że dla zachowania dobrej kondycji paznokci ważne jest to, aby ruchy pilniczkiem wykonywać w jedną stronę.
4. Na tak przygotowaną płytkę paznokcia możemy zaaplikować wybrany lakier lub żel. Musimy jednak wiedzieć, że w przypadku manicure kombinowanego nałożenie koloru ma bardzo duże znaczenie. Podczas aplikacji należy produkt rozprowadzić pod same skórki, tak aby wyglądało jakby kolor wychodził spod nich. Jak to zrobić? Możemy do tego użyć specjalnego, cienkiego pędzelka.
5. Na koniec, jeżeli manicure kombinowany był elementem robienia paznokci hybrydowych, wystarczy pokryć stylizację topem hybrydowym, przemyć ją cleanerem i zaaplikować oliwkę do skórek.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi wyjaśniamy jak działa baza kauczukowa oraz podpowiadamy jak wyczyścić skórki zalane hybrydą.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone znakiem *