Kategorie
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

Artykuł

Jak wyczyścić skórki zalane hybrydą?
Porady

Jak wyczyścić skórki zalane hybrydą? 

Jak wyczyścić zalane skórki?

Skórki zalane hybrydą to problem, z którym czasem muszą zmierzyć się nawet najbardziej doświadczone stylistki paznokci. I choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że to błahostka, to taka sytuacja może skutecznie zepsuć efekt wykonanego manicure. Na szczęście jednak są sposoby, które umożliwiają oczyszczenie wałów paznokciowych, a tym samym uratowanie stylizacji, bez jej zdejmowania. Jak więc to zrobić? Jak wyczyścić skórki zalane lakierem hybrydowym? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu! Zapraszamy do lektury!Skórki zalane hybrydą – jak je wyczyścić?

Skórki zalane lakierem hybrydowym możemy wyczyścić na kilka różnych sposobów. Do każdego z nich będziemy potrzebowali przedmiotów, których używamy do codziennej higieny, a oprócz tego dobrej jakości aceton kosmetyczny. Musimy jednak pamiętać, że bardzo istotny będzie tutaj dobór produktów z bezpiecznym składem, tak aby w przypadku aplikacji ich na niewielkie ranki, nie narazić się na ból, pieczenie i ewentualne reakcje alergiczne. Jak zatem wyczyścić skórki?SPOSÓB 1 – po wykonaniu manicure hybrydowego odczekujemy od 15 do 20 minut, a następnie moczymy ręce w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Gdy naskórek zmięknie, sięgamy po gąbkę i delikatnie czyścimy nią skórki, uważając przy tym, aby nie naruszyć paznokci.

SPOSÓB 2 – jeżeli pierwszy sposób zawiódł, czas wykorzystać aceton kosmetyczny. Zaczynamy więc od wlania zmywacza do miseczki, następnie moczymy w nim niewielki pędzelek, odciskamy nadmiar preparatu o brzeg miski, a na koniec delikatnie usuwamy nadmiar lakieru ze skórek, uważając, aby nie naruszyć paznokci. Po usunięciu hybrydy, dokładnie płuczemy pędzelek w ciepłej wodzie, a na paznokcie i wały paznokciowe aplikujemy oliwkę do skórek.

SPOSÓB 3 – jeżeli nie mam pod ręką pędzelka, do wyczyszczenia skórek możemy wykorzystać patyczki do uszu. W tym celu nalewamy niewielką ilość acetonu kosmetycznego do miseczki, następnie moczymy w nim patyczek, a na koniec aplikujemy w miejsce zalania i pocieramy w taki sposób, aby usunąć nadmiar lakieru.

Pamiętajmy też, że po każdym kontakcie zmywacza z paznokciami i skórkami, warto zadbać o odpowiednią pielęgnację. W tym wypadku dobrym pomysłem jest więc aplikacja nawilżającego kremu do rąk na dłonie, zaś na skórki i paznokcie odżywczej oliwki, która wspomoże ich regenerację i ochroni je przed niekorzystnym działaniem rozpuszczalnika.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi wyjaśniamy jak działa baza kauczukowa oraz podpowiadamy jak zrobić manicure hybrydowy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone znakiem *