Kategorie
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Używamy ich między innymi do personalizacji reklam. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz naszą politykę prywatności.

Artykuł

Co to jest baza kauczukowa i jak jej używać?
Porady

Co to jest baza kauczukowa i jak jej używać? 

Baza kauczukowa do paznokci – co to jest i jak działa?

Paznokcie hybrydowe są niezwykle popularne zwłaszcza z uwagi na ich trwałość, a w konsekwencji wygodę. Na rynku pojawia się wiele nowych produktów służących do wykonywania manicure hybrydowego, a jedną z ostatnich nowości jest baza kauczukowa Rubber Base marki NOX. Co to dokładniej za produkt, czym różni się od klasycznej bazy i jak go aplikować? Zapraszamy do lektury!

Baza kauczukowa – zastosowanie

Rubber Base marki NOX to baza kauczukowa, którą możemy stosować zarówno jako preparat podkładowy pod kolejne warstwy produktów światłoutwardzalnych, jak i do przedłużania paznokci. Jest połączeniem tradycyjnej bazy i żelu budującego, a jej największymi zaletami jest wysoka elastyczność, oraz możliwość wygładzenia i wyrównania płytki paznokcia. Jest to zatem idealny wybór zwłaszcza dla osób borykających się z cienkimi i łamliwymi paznokciami, dla których tradycyjne bazy są zbyt twarde.

Elastyczność

Rubber Base jest znacznie odporniejsza na uszkodzenia mechaniczne w porównaniu do klasycznych baz hybrydowych. Dlaczego? Wszystko za sprawą obecności wiązań kauczukowych, które cechuje wspomniana wcześniej elastyczność. Tradycyjne bazy są bowiem twarde i nie pracują z paznokciem podczas uderzenia lub nacisku, w związku z czym mogą odpryskiwać, pękać, a nawet i łamać się. Skutkiem tego może być złamanie całego paznokcia, a w niektórych przypadkach oderwanie się płytki paznokcia od skóry. Baza kauczukowa zapobiega natomiast tego rodzaju nieprzyjemnościom. Z racji jej elastyczności, w przypadku uderzenia baza kauczukowa ulegnie lekkiemu wygięciu, dzięki czemu uderzenie zostanie zamortyzowane, a paznokieć nie ulegnie złamaniu.

Gęstość

Rubber Base jest nieco gęstsza w porównaniu do klasycznych baz hybrydowych, dzięki czemu nie spływa z paznokci i nie wymaga znacznych umiejętności kontrolowania preparatu na płytce, przed jej utwierdzeniem za pomocą lampy. Baza kauczukowa marki NOX z całą pewnością sprawdzi się zatem w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z samodzielnym robieniem manicure hybrydowego, bowiem preparat nie spłynie na skórki i pozwoli na komfortowe rozprowadzenie po całej powierzchni płytki. Po jej utwardzeniu zmienia jednak konsystencję na stałą, dzięki czemu nie musimy obawiać się o trwałość manicure. Co więcej, większa gęstość bazy sprawia, że jest ona odpowiednia dla nierównej, posiadającej wgłębienia płytki paznokci. Baza kauczukowa ma bowiem zdolność do samopoziomowania, dzięki czemu tworzy gładką, równą powłokę, a paznokcie uzyskują idealny kształt. To jednak nie wszystko! Rubber Base sprawdzi się także przy nadbudowie paznokcia, gdyż jej właściwości umożliwiają przedłużenie płytki nawet o 6 milimetrów!

Jak stosować bazę kauczukową marki NOX?

Stosowanie bazy kauczukowej niczym nie różni się od nakładania klasycznej bazy hybrydowej. Przed aplikacją należy więc odsunąć skórki, nadać paznokciom odpowiedni kształt oraz zmatowić płytkę. Kolejnym krokiem jest przemycie paznokci cleanerem, a następnie aplikacja Rubber Base, którą dokładnie rozprowadzamy po powierzchni płytki, pamiętając o zabezpieczeniu wolnego brzegu. Po utwardzeniu w lampie, możemy przejść do nakładania kolejnych warstw produktów światłoutwardzalnych, lub wykończyć stylizację topem hybrydowym.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi podpowiadamy jak wyczyścić skórki zalane hybrydą oraz wyjaśniamy na czym polega manicure kombinowany.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone znakiem *