Kategorie
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Używamy ich między innymi do personalizacji reklam. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie oraz akceptujesz naszą politykę prywatności.

Artykuł

Jak zrobić Efekt Syrenki?
Porady

Jak zrobić Efekt Syrenki? 

Paznokcie z Efektem Syrenki – jak zrobić?

Efekt Syrenki to jeden z najczęściej wybieranych pyłków do paznokci zarówno przed profesjonalne stylistki, jak i domowe amatorki. Jest to fenomenalna ozdoba, która w łatwy i szybki sposób może całkowicie zmienić oblicze klasycznego manicure hybrydowego, a jej aplikacja nie wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Jak zatem ją nakładać, tak aby nie wpływała na trwałość wykonanej stylizacji? Mamy dla Was kilka bardzo cennych wskazówek! Zapraszamy do lektury!Co to jest Efekt Syrenki?

Efekt Syrenki to pyłek do paznokci o średniej ziarnistości, który nakłada się na lepką warstwę, powstającą po utwardzeniu produktów światłoutwardzalnych. Jest to bardzo efektowne zdobienie, wyróżniające się wielokolorowym blaskiem, przypominającym ogon syreny. Taką ozdobę wystarczy nałożyć na zrobiony wcześniej manicure hybrydowy, aby nadać mu zupełnie nowego wyrazu i wzbogacić o opalizujący efekt. Jak więc je poprawnie aplikować i czy Efekt Syrenki można nałożyć na zwykły lakier do paznokci? Sprawdźcie!Jak nałożyć Efekt Syrenki?

Efekty Syrenki zostały stworzone do zdobienia paznokci hybrydowych, tak więc najlepiej wykorzystać je właśnie do wzbogacenia manicure hybrydowego. Dlaczego? Ponieważ są to pyłki, które nakłada się bezpośrednio na lepką warstwę, powstającą po utwardzeniu lakieru hybrydowego lub topu hybrydowego. To powoduje, że po ich nałożeniu, wymagane jest ponowne utwardzenie w lampie, aby zwiększyć ich trwałość. W ten sposób stają się one odporne na uszkodzenia i nie odpadają. Oczywiście, można spróbować nałożyć je również na nie do końca wyschnięty klasyczny lakier do paznokci, ale taka stylizacja z pewnością będzie znacznie mniej trwała i niekoniecznie musi się udać.

Efekt Syrenki – instrukcja krok po kroku

Jak więc nakładać Efekt Syrenki na paznokcie? Na początek musimy zrobić manicure hybrydowy, do którego wykonania będziemy potrzebowali:

 • pilnik do paznokci,
 • bloczek polerski,
 • drewniany patyczek,
 • cążki do skórek,
 • waciki bezpyłowe,
 • primer do paznokci,
 • cleaner do paznokci,
 • bazę hybrydową,
 • lakier hybrydowy,
 • top hybrydowy,
 • oliwkę do skórek,
 • Efekt Syrenki.

Po kupieniu wszystkich niezbędnych akcesoriów, możemy przejść do wykonania zabiegu.

1. Na początek musimy dokładnie opracować skórki i przygotować płytkę. Zaczynamy więc od odsunięcia ich drewnianym patyczkiem, tych zbędnych wycięcia przy użyciu cążków i zmatowienia paznokci bloczkiem polerskim. Tak przygotowaną płytkę opiłowujemy jeszcze pilnikiem, nadając jej w ten sposób preferowany kształt.

2. Po opracowaniu skórek i przygotowaniu płytki, musimy usunąć powstały pył i odtłuścić paznokcie. W tym celu aplikujemy cleaner na wacik bezpyłowy i dokładnie przemywamy nim płytkę. Na tak przygotowane paznokcie nakładamy jeszcze primer, który poprawi trwałość wykonywanej stylizacji.

3. Kolejnym krokiem jest aplikacja bazy hybrydowej. Sięgamy więc po wybrany preparat i dokładnie rozprowadzamy go po paznokciach, pamiętając o nakładaniu cienkich warstw i pokryciu wolnego brzegu. Całość utwardzamy w lampie.

4. Teraz czas na aplikację koloru. Wybieramy więc ulubiony odcień lakieru hybrydowego i dokładnie rozprowadzamy go po paznokciach, tak aby pokrywał całą płytkę i po nałożeniu utwardzamy w lampie. Jeżeli pojawiły się prześwity, ponownie aplikujemy kolor i raz jeszcze utwardzamy w lampie.

5. Tak wykonaną stylizację musimy zabezpieczyć topem hybrydowym. Sięgamy więc po wybrany preparat, dokładnie pokrywamy nim płytkę i utwardzamy w lampie.

6. Po utwardzeniu na paznokciach topu hybrydowego, powstała lepka warstwa, na którą możemy zaaplikować Efekt Syrenki. Wybieramy więc pyłek, który najbardziej nam się podoba i pasuje do koloru podkładowego, następnie pacynką lub opuszkiem palca nakładamy go na utwardzony top. I teraz pojawiają się dwa rozwiązania. Jeżeli chcemy uzyskać efekt gładkich paznokci, wtedy przechodzimy od razu do kroku 7, a gdy wolimy pozostawić przy szorstkich paznokciach, wtedy całość wystarczy utwardzić w lampie.

7. Ostatnim krokiem jest utrwalenie nałożonego wcześniej pyłku. Robimy to w taki sam sposób, jak zabezpieczaliśmy wcześniej lakier hybrydowy, czyli utwardzony Efekt Syrenki pokrywamy cienką warstwą topu hybrydowego i ponownie utwardzamy w lampie. Na koniec aplikujemy jeszcze oliwkę do skórek na płytkę i skórki wokół niej, aby wspomóc ich regenerację.

Zapraszamy też do lektury innych artykułów z kategorii porady, w której między innymi podpowiadamy jak używać bazy kauczukowej oraz wyjaśniamy na czym polega manicure kombinowany.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone znakiem *